تاریخچه شرکت


شرکت مهندسی بندگار جم ، در سال 1375 تأسیس گردیده و فعالیت خود را در گروه های مختلفی همچون، طراحی و ساخت* لوازم آزمایشگاهی مکانیک* دستگاه های ویژه صنعتی*سازه های کابلی  (پل های نفررو و تله فریک) * ماشین سازی و قطعات ضدسایش هارداکس، آغاز نمود.
این شرکت در زمینه طراحی و ساخت لوازم آزمایشگاهی و ابزار دقیق، بالاخص لوازم آزمایشگاهی مکانیک خاک و مکانیک سنگ جهت استفاده در آزمایشات شرکت‌های ژئوتکنیک از تجارب خوبی برخوردار میباشد.
همچنین در زمینه طراحی  و ساخت پلهای کابلی نفررو و تله فریک  به صورت انحصاری فعالیت داشته و تاکنون نسبت به ساخت بیش از 70 دستگاه پل و تله فریک و سازه های کابلی در نقاط مختلف کشور اقدام نموده است. 
در زمینه ماشین سازی و ساخت تجهیزات کارخانجات نیز این شرکت توانسته سهم مهمی در صنعت کشور را بعهده گرفته و در جهت افزایش تولیدات داخلی و در مقابله با تحریمها  تجارب خوبی را بدست آورد.
در صنعت سیمان و همینطور حمل و نقل و راهسازی و در رابطه با قطعات ضد سایش (Hardox ) با بهره گیری از علم روز و تجارب گذشته سهم بسزایی را در کشور دارا میباشد و بعنوان اولین سازنده که فرایند ماشینکاری و سوراخکاری و همینطور قلاویز کاری را بر روی هارداکس 600 انجام داده،شناخته میشود.
شرکت مهندسی بندگارجم با کادر متخصص و با تکیه بر خلاقیت مدیران و کارشناسان خود موفق به نوآوری های بدیع در زمینه های فوق گردیده و گامی بزرگ در زمینه خودکفایی ایران عزیز برداشته است.